Nowe miejsce i dużo nowych twarzy – za nami kolejny gdański meetup

Blog / Spotkania LMIT / Nowe miejsce i dużo nowych twarzy – za nami kolejny gdański meetup

To było #37 spotkanie społeczności Let’s Manage IT. Choć w Gdańsku widzimy się już po raz 9, ten wieczór miał w sobie coś z premiery, a to dzięki zupełnie nowej scenerii, którą stała się siedziba ERGO Hestii. Gospodarzowi dziękujemy za wspaniałą gościnę, prelegentom – za wiedzę i inspiracje, a Wam – za tak liczną frekwencję!

Let's Manage IT Night #37 Gdańsk

Spotkanie, w którym wzięło udział aż 80 osób, tradycyjnie już otworzył Krzysztof Kozakiewicz, CEO Fundacji Let’s Manage IT. Przybyłych gości w imieniu gospodarza przywitał także Paweł Zawadka, Dyrektor Biura Utrzymania i Bezpieczeństwa Informacji w ERGO Hestii. Nie zabrakło chwili (dokładnie: 120 sekund) na integrację, podczas której uczestnicy mogli zamienić ze sobą kilka słów – na dobry początek spotkania 😊

Prelekcje rozpoczął Mateusz Kurleto (CEO @ Neoteric), który opowiedział o podejściu Lean w budowaniu projektów softwareowych. Jak łączyć cele biznesu z celami IT, by wdrażać innowacyjne produkty? Przede wszystkim: skupiać się na użytkownikach (pamiętając, że na każdym etapie wdrożenia najbardziej miarodajna może być inna grupa), dostarczać Klientowi realną wartość, eliminować straty, regularnie zbierać feedback i wyciągać z niego wnioski.
I nigdy nie iść na skróty.

MARCIN GORA (Senior Project Manager @ Atos IT Services)

Marcin Gora (na co dzień Senior Project Manager w Atos IT Services), za pomocą case studies pokazał, jakie powinny być kluczowe kompetencje Project Managera w nowoczesnej organizacji (w szczególności w pracy z zespołem rozproszonym). Wnioski? PM niejedną ma rolę, ale dla swojego zespołu powinien być trochę ochroniarzem, a trochę… spowiednikiem – tak, by zapewniać wsparcie, umożliwiające najbardziej efektywną realizację projektu.

Ostatnim z prelegentów był Patryk Dolewa, kierujący projektami IT dla działu e-commerce w Staples Solutions. Na konkretnych prLet's Manage ITzykładach przeprowadził nas przez proces wdrażania zmiany w oparciu o metodykę DevOps. Przekonywał, by skupiać się dostarczeniu realnej wartości biznesowej i uczulał, że wynikająca z pryncypiów DevOps’a elastyczność może negatywnie wpływać na stabilność wdrożenia, choć nie należy się tego obawiać – tu do gry wkracza bowiem ITIL. Wolność wyboru i łączenia najlepszych z widzenia projektu metod i narzędzi może inspirować i motywować do efektywnego działania.

Każdą prezentację kończyła sesja Q&A, której sprawne przeprowadzenie umożliwiło korzystanie z aplikacji sli.do (dziękujemy za świetne pytania wywołujące ciekawe dyskusje), a wieczór zwieńczył – jakżeby inaczej – NETWORKING 😊

Do zobaczenia w 2018 roku, Gdańsku! W grudniu wyruszamy na południe Polski: spotkamy się we Wrocławiu (13.12) i Krakowie (14.12). Już nie możemy się doczekać!

Let's Manage IT

Założona w 2016 r. w Gdańsku po to, by budować unikalną społeczność nowoczesnych i skutecznych Menedżerów IT, umożliwiając im wymianę myśli, doświadczeń, inspiracji oraz wiedzy w nieformalnej atmosferze. Stworzona przez praktyków z branży, przez wiele lat pracujących dla największych korporacji. Do tej pory zorganizowała 34 spotkania lokalne, w których wzięło udział 89 mówców i 1228 menedżerów IT z całej Polski, a także 2 konferencje: ogólnopolską IT Manager of Tomorrow i międzynarodową Lean IT Forum. Wciąż intensywnie się rozwija, rosnąc w siłę. Więcej: http://letsmanageit.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *