#41 spotkanie Let’s Manage IT – społeczność rośnie w siłę!

Blog / Spotkania LMIT / #41 spotkanie Let’s Manage IT – społeczność rośnie w siłę!

Pechowa trzynastka? Nie w naszym przypadku! Gdańskie spotkanie, które odbyło się 13 lutego w Olivia Sky Club, dało nam „pozytywnego kopa” i jeszcze więcej energii do dalszego działania.

Zgłoszeń było tak dużo, że aby każdy mógł cieszyć się miejscem siedzącym, musieliśmy wcześniej niż zwykle zamknąć rejestrację. Bo gdy sky is the limit, nawet Sky Club może okazać się za mały 😊 Na spotkaniu pojawiło się ok. 90 osób. Uczestników przywitał Krzysztof Kozakiewicz, CEO Let’s Manage IT, a późniejsze wystąpienia 3 prelegentów przeplatane były sesjami networkingowymi. Partnerami wydarzenia były firmy Conlea, Onwelo S.A. i Beyond.pl.

Pierwszą prelekcję wygłosił Dominik Fugiel, Software Development Director w Onwelo S.A. Celem prezentacji było omówienie doświadczeń związanych z wyborem między gotową aplikacją „out of the box” a rozwiązaniem dedykowanym. Dominik opowiadał, na które z nich warto się zdecydować w zależności od sytuacji wyjściowej (przede wszystkim budżetowej), mając na uwadze perspektywę biznesową.

Kolejnym prelegentem był Przemysław Frasukiewicz, trener zespołu Asseco Gdynia, który opowiedział o budowaniu teamu na podstawie swojej drużyny. Porwał słuchaczy energetycznym i pełnym przykładów „z życia wziętych” wystąpieniem, podczas którego mówił m.in. o roli lidera, potędze pracy zespołowej i trudach związanych z motywacją (która, jak się okazuje, na największą próbę bywa wystawiania w obliczu… sukcesu!).

Ostatnią prezentację przygotował Maciej Madziała, IT Solutions Architect z Beyond.pl – jedynego w Europie Środkowo-Wschodniej data center z certyfikatem Rated 4 wg ANSI/TIA-942 (utrzymującego serwery największych firm działających na terenie Polski, m.in. Allegro). Maciek opowiadał, jak wiele działań podejmowanych jest w centrach danych, aby zapewnić nieprzerwane działanie usług i podkreślał, jak istotna dla ciągłości działania (ang. BCM – Business Continuity Management) i odtwarzania po awarii jest dobrze zbudowana infrastruktura IT.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z wydarzenia na naszym FB (oznaczajcie siebie
i znajomych😊).
 Dziękujemy za ten inspirujący lutowy wieczór! Kolejne gdańskie spotkanie odbędzie się w połowie maja – już dziś zarezerwujcie sobie czas 😊

Let's Manage IT

Inicjatywa Let’s Manage IT została powołana do życia w 2014 roku. Jest ona odpowiedzią na Wasze potrzeby. To dzięki rozmowom z Wami uświadomiliśmy sobie, że szkolenia, egzaminy, certyfikaty, konsultacje dostępne na rynku są ważne, ale… to nie wszystko! Istotnym elementem podnoszenia kwalifikacji jest także wymiana wiedzy i doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk, zachęcanie do ciągłego doskonalenia swoich kwalifikacji oraz umożliwianie współpracy między instytucjami i firmami. Postanowiliśmy więc stworzyć okoliczności, które to umożliwią oraz zmotywują i zainspirują do działania. Celem Let’s Manage IT jest budowanie, rozwijanie i wspieranie ogólnopolskiej społeczności menedżerów i liderów IT – społeczności wyjątkowych, inspirujących i otwartych ludzi, którym umożliwiamy dzielenie się doświadczeniami w oparciu o najnowsze trendy i w luźnej atmosferze. Łącząc przekazywanie merytorycznej wiedzy z umożliwianiem wymiany doświadczeń, wspieramy i motywujemy menedżerów i liderów IT na drodze rozwoju – nie tylko własnego i swoich zespołów, ale także organizacji, a co za tym idzie – całej branży IT w Polsce.

One thought on “#41 spotkanie Let’s Manage IT – społeczność rośnie w siłę!

Comments are closed.