Human Trafficking is Everyone’s Business

Blog / Konferencja 2017 / Human Trafficking is Everyone’s Business

Podczas konferencji IT Manager of Tomorrow mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć mówców nie tylko z branży IT, ale także osoby spoza tego świata, które poruszyły tematy dotykające każdego z nas. Jedną z takich osób jest Dr Geeta Sekhon, ambasadorka United Nations, która mówiła o handlu ludźmi na całym świecie i o tym, jaki mamy wpływ na tę formę współczesnego niewolnictwa.

Pochodząca z Indii Dr Geeta Sekhon otworzyła konferencję opowiadając o tym, w jaki sposób ludzie na całym globie są wykorzystywani do wykonywania pracy za głodowe pensje, porywani i zmuszani do wykonywania czynności niezgodnych z prawem. Jedną z takich osób jest Karla Jacinto, którą porwano w wieku 12 lat. Przez cztery kolejne lata była zmuszana do prostytucji. Obsługiwała blisko 30 „klientów” dziennie. Zgwałcono ją 43 200 razy…

Więcej dowiecie się z naszego wideo:

Dr Geeta Sekhon wspiera działania organizacji United Nations, zajmującej się pomocą dla ofiar handlu ludźmi. Podczas konferencji IT Manager of Tomorrow odbyła się zbiórka funduszy na United Nations. Dzięki uczestnikom wydarzenia udało się zebrać 250 Euro. Kwotę tę podwoiliśmy i przekazaliśmy na konto organizacji 500 Euro.

Kasia Paduch

Community Relations Manager w Let's Manage IT