Jubileusz w Krakowie – to już 50 spotkań!

Blog / Ludzie / Jubileusz w Krakowie – to już 50 spotkań!

Niedawno w Krakowie w kreatywnej przestrzeni Office Inspiration Centre świętowaliśmy równo 50. spotkanie naszej fundacji!

Event otworzył Krzysztof Kozakiewicz, który opowiedział o historii Let’s Manage IT i wspomniał pierwsze spotkanie w Krakowie, na które przyszło 9 osób. Tym razem mówił to do tłumu przekraczającego 65 osób!  Dziękujemy serdecznie Wam wszystkim, a przede wszystkim tym, którzy są z nami od samego początku. To budujące, zwłaszcza z perspektywy czasu!

Pierwszą prelekcję poprowadził Adam Alker, laureat naszego konkursu IT Manager of Tomorrow Awards. Opowiedział o wyzwaniach i dysfunkcjach organizacji IT, bazując na własnych doświadczeniach z różnych firm. Pewne problemy przez niego opisane (mnogość i brak efektywności spotkań, niewykorzystanie potencjału ludzi) są na tyle uniwersalne, bez względu na specyfikę firmy, że nawiązała się dyskusja z wieloma pytaniami 🙂 Sam Adam wypowiedział się następująco „Let’s Manage IT Nights to wspaniała inicjatywa zbierająca wokół siebie ludzi z branży. Wydarzenie w Krakowie – jak zawsze – zostało zrealizowane w fajnej, przyjaznej atmosferze i ciekawej przestrzeni”. Wspomniał również o Lightning Talks, jako świetnym sposobie na wypromowanie ciekawych osób z lokalnej społeczności.

Jak to jest z dnia na dzień zrezygnować z budowy domu i zdecydować się na podróż motocyklem dookoła świata? Wie o tym Andrzej Woynarowski, który w oparciu o własne doświadczenie opowiedział o UX od kuchni, naświetlając zgromadzonym rolę UX designera w organizacji i opisując zarówno sam schemat pracy, jak i potencjalne zagrożenia. Andrzej również wypowiedział się na temat spotkania: „Jeśli chodzi o mój komentarz to zwróciłbym uwagę na niesamowicie otwartą, nawet rodzinną, atmosferę tego wydarzenia. Rzadko jest się w miejscach do których tak szybko lgnie serducho. Naprawdę było mi niezmiernie miło i tak jak często pojawia się przed wystąpieniem jakiś stres, tutaj nie było go w ogóle. Dodatkowo czuje się, że uczestnicy mają bogatszą relacje niż powierzchowny small talk. Mega petarda – będę z radością wracać!”.

Po żywym Lightning Talk Dawida Ostręgi rozpoczęło się nasze najliczniejsze do tej pory Lean Coffee, a następnie, standardowo, networking.

Podsumowując – wyjątkowa atmosfera, świetne miejsce, dobre jedzenie i najlepsi ludzie! Dziękujemy jeszcze raz Wam wszystkim i pozostańcie z nami 🙂

Wielkie podziękowania dla partnerów: Conlea, Nowy Styl Group i SG Digital!

 

Let's Manage IT

Inicjatywa Let’s Manage IT została powołana do życia w 2014 roku. Jest ona odpowiedzią na Wasze potrzeby. To dzięki rozmowom z Wami uświadomiliśmy sobie, że szkolenia, egzaminy, certyfikaty, konsultacje dostępne na rynku są ważne, ale… to nie wszystko! Istotnym elementem podnoszenia kwalifikacji jest także wymiana wiedzy i doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk, zachęcanie do ciągłego doskonalenia swoich kwalifikacji oraz umożliwianie współpracy między instytucjami i firmami. Postanowiliśmy więc stworzyć okoliczności, które to umożliwią oraz zmotywują i zainspirują do działania. Celem Let’s Manage IT jest budowanie, rozwijanie i wspieranie ogólnopolskiej społeczności menedżerów i liderów IT – społeczności wyjątkowych, inspirujących i otwartych ludzi, którym umożliwiamy dzielenie się doświadczeniami w oparciu o najnowsze trendy i w luźnej atmosferze. Łącząc przekazywanie merytorycznej wiedzy z umożliwianiem wymiany doświadczeń, wspieramy i motywujemy menedżerów i liderów IT na drodze rozwoju – nie tylko własnego i swoich zespołów, ale także organizacji, a co za tym idzie – całej branży IT w Polsce.