Kobieca moc w IT! Za nami pierwsze spotkanie w ramach nowej inicjatywy

Blog / Dobre praktyki / Kobieca moc w IT! Za nami pierwsze spotkanie w ramach nowej inicjatywy

25% liczącej ponad 2300 osób społeczności Let’s Manage IT to kobiety. Tylko 5% z nich aktywnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą jako prelegentki. Pora to zmienić! Dlatego ruszamy z projektem, którego celem jest wspieranie płci pięknej w stawaniu się liderkami IT. Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Women Inspire IT”. Z pewnością nie ostatnie!


Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania – w czwartkowe popołudnie, 24 stycznia 2019, w gdyńskiej siedzibie Nordei przy ul. Łużyckiej pojawiło się aż 80 kobiet, gotowych na wymianę myśli, doświadczeń, wiedzy i inspiracji.
Gości przywitała Katarzyna Kulesza (Account Executive III, Dell EMC), dzieląc się także i swoją zawodową historią, w której na drodze do rozwoju niezwykle ważne było spotkanie motywujących i wspierających kobiet. O niezwykłej wartości i sile współdziałania całego zespołu wspominała także Kasia Paduch (Let’s Manage IT), inicjatorka projektu Women Inspire IT. Prelekcje wygłosiły: Iryna Szwabowska (Sales Manager, Dell EMC) i Monika Płocke (Managing Director IT Area, Nordea), które z pewnością mogą zainspirować niejedną IT managerkę (i nie tylko).
Hardening. Ja, życie i Ja” – zatytułowała swoją prelekcję Iryna. Bo bez swoistego „utrudniania sobie” nie ma efektów! Rozwój kariery to przede wszystkim po prostu… ciężka praca, determinacja, koncentracja i pełne zaangażowanie. Bo nie odniesiesz sukcesu, gdy jest „ciepło i wygodnie”, a dać z siebie wszystko musisz zwłaszcza na początku swojej zawodowej drogi (później będzie Ci coraz łatwiej 😉). Iryna jest tego żywym przykładem! Oprócz zaangażowania, niezwykle ważna w rozwoju jest umiejętność budowania relacji z innymi, bo – jak podkreślała nasza prelegentka – „jeśli zadbasz o ludzi, oni zadbają o Ciebie”. Iryna jest nie tylko odnoszącą sukcesy managerką, ale też żoną, matką dwójki dzieci, kobietą pełną pasji i chęci do działania, czym udowadnia swoją tezę, że dobrze ułożone życie prywatne to jeden z fundamentów zawodowego rozwoju.


Monika sporo uwagi podczas swojego wystąpienia poświęciła priorytetom, zgodnie
z tematem „First thing first – bo życie ma się tylko jedno”. Kobieta-energia, kochająca kontakt z ludźmi, żona, matka czwórki dzieci, pasjonatka rodzinnych podróży, domowych serów i hodowli róż, a jakby tego było mało – pilot paralotni. Jak znajduje na to wszystko czas? Skutecznie! Wierzy, że nie liczy się jego ilość, ale jakość, o którą niezwykle dba. Wie, że rozwijanie kariery jest sztuką codziennych wyborów i nauczyła się ich dokonywać. Sądzi, że kobiety wciąż mają tendencję do zaniżania swoich oczekiwań, także finansowych. Uważa, że warto zaczynać karierę w dojrzałej organizacji, która pozwoli znaleźć odpowiednie wzorce, autorytety i inspiracje. I że każda trauma czegoś uczy,
a doświadczanie jest nie do przecenienia. Życiowe motto? Nawet dwa! Po pierwsze – kochaj i rób co chcesz, po drugie – warto być przyzwoitym.
Po prelekcjach przyszedł czas na networking, podczas którego mogliśmy się wszyscy lepiej poznać i wymienić spostrzeżeniami związanymi z wystąpieniami oraz naszymi codziennymi wyzwaniami. Wydarzenie zwieńczyły warsztaty „Kultura feedbacku”, prowadzone przez Tomasza Szymborskiego (tak, w naszym babskim gronie znalazło się także miejsce dla Pana Trenera😉).
To popołudnie było nie tylko lekcją budowania kariery i utrzymywania równowagi między pracą a domem, ale także (a może przede wszystkim) – źródłem mnóstwa inspiracji na co dzień i ogromnym motywacyjnym kopem. Babskie spotkania mają moc! Będziemy z niej czerpać pełnymi garściami. Dziękujemy naszym wspaniałym uczestniczkom, prelegentkom i Nordei, która ugościła nas w swojej siedzibie. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy i udowodnimy, że Women Inspire IT!

Let's Manage IT

Inicjatywa Let’s Manage IT została powołana do życia w 2014 roku. Jest ona odpowiedzią na Wasze potrzeby. To dzięki rozmowom z Wami uświadomiliśmy sobie, że szkolenia, egzaminy, certyfikaty, konsultacje dostępne na rynku są ważne, ale… to nie wszystko! Istotnym elementem podnoszenia kwalifikacji jest także wymiana wiedzy i doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk, zachęcanie do ciągłego doskonalenia swoich kwalifikacji oraz umożliwianie współpracy między instytucjami i firmami. Postanowiliśmy więc stworzyć okoliczności, które to umożliwią oraz zmotywują i zainspirują do działania. Celem Let’s Manage IT jest budowanie, rozwijanie i wspieranie ogólnopolskiej społeczności menedżerów i liderów IT – społeczności wyjątkowych, inspirujących i otwartych ludzi, którym umożliwiamy dzielenie się doświadczeniami w oparciu o najnowsze trendy i w luźnej atmosferze. Łącząc przekazywanie merytorycznej wiedzy z umożliwianiem wymiany doświadczeń, wspieramy i motywujemy menedżerów i liderów IT na drodze rozwoju – nie tylko własnego i swoich zespołów, ale także organizacji, a co za tym idzie – całej branży IT w Polsce.