Kolejne spotkanie w Łodzi za nami!

Blog / Ludzie / Kolejne spotkanie w Łodzi za nami!

Marzec przywitał nas w Łodzi, gdzie odbyło się spotkanie Let’s Manage IT Night #54. Chcieliśmy tu wrócić, ponieważ społeczność, którą udało się zbudować w Łodzi, bardzo motywuje nas do pracy – warto było nabrać nieco wiosennej energii razem z wami! A na dodatek przyglądaliśmy się ciekawym tematom digitalizacji w aspekcie ludzkim i biznesowym w IT.

Gospodarzem spotkania było BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, które na ten wieczór zamieniło się w centrum liderów IT w Polsce. Uczestnicy mogli rozsiąść się na wygodnych pufach – jak zwykle panowała dość luźna atmosfera. Na spotkaniu pojawiło się przeszło 70 osób, więc sala w siedzibie BSH pękała w szwach, a w czasie networkingu wypełniła się donośnym gwarem!

Otwarcie spotkania należało do Krzysztofa Kozakiewicza, który tradycyjnie przywitał przybyłych i wprowadził w plan spotkania. Chwilę potem na scenę, wkroczył Marcin Młodziński i opowiedział o swoim doświadczeniu jako finalisty IT Manager of Tomorrow Awards 2018. Marcin szczerze i od serca mówił o tym jak o przygodzie oraz jaki wpływ na jego życie miało to wydarzenie. Dodajmy przy tym, że Marcin został laureatem Nagrody Publiczności, więc zdobywać serca i umysły słuchaczy to on potrafi. Jak sam mówi, nagroda była dla niego miłym zaskoczeniem, ponieważ konkursowa poprzeczka została zawieszona wysoko. Wśród finalistów nie było jednak klimatu niezdrowej rywalizacji, za to udało im się nawiązać koleżeńskie więzi. Na pierwszym miejscu postawili na współpracę i wzajemną pomoc. Dlatego właśnie konkurs ITMT Awards jest tak wyjątkowym wydarzeniem – biorą w nim udział ludzie nie tylko bardzo kompetentni, ale przede wszystkim po prostu fajni!

Prezentacja Anny Mrugały-Stefańskiej (mBank) dotyczyła pozytywnego aspektu digitalizacji, czyli jak zadbać o ludzką perspektywę zmian. Ania opowiedziała o doświadczeniach ekipy z mBanku, gdzie w wyniku projektu cyfryzacji i robotyzacji mieli planowaną bardzo dużą redukcję etatów. Opowiedziała o tym, jak starali się utrzymać ludzi i zmotywować ich do podzielenia się swoją specjalistyczną wiedzą, pomimo nieuchronności zwolnień. Był to niewątpliwie pozytywny przekaz, a za sprawą temperamentu i umiejętności Ani, prezentacja była autentyczna i szczera. Po wszystkim słuchacze bez skrępowania podchodzili, żeby zamienić z nią słowo. Takie sytuacje szczególnie cenimy i lubimy. Za to Szymon Araczewski (BSH) reprezentował zespół gospodarzy i przedstawił nieszablonowe podejście do budowania pozycji IT, szczególnie w kwestii relacji z użytkownikami. W ramach atrakcji przygotowanych przez BSH można było zaprogramować swoje espresso. Dla wielu uczestników stanowiło to ciekawostkę wartą zatopienia się w kodowaniu.

Lean Coffee, które poprowadził Marcin Młodziński, zgromadziło pełną salę osób zainteresowanych wieczornymi rozmowami o współczesnym IT. Cała część networkingowa okazała się bardzo angażująca – trwała dłużej niż się spodziewaliśmy. Może czas zacząć zapisywać rekordy? Coraz więcej osób po zakończeniu prelekcji zostaje dłużej, żeby nawiązać kontakty, porozmawiać o prezentacjach i o swoich codziennych troskach i sukcesach w IT. Niezmiernie nas to cieszy, bo o to w tym wszystkim przecież chodzi. Widać też gołym okiem, że jest to społeczność, która się dobrze zna 🙂

Uczestnicy podkreślali na koniec, że dyskusje były bardzo wartościowe, za co dziękujemy! Jednak brawa kierujemy do naszych drogich i utalentowanych prowadzących, prelegentów i uczestników, a także gospodarzy. Pamiętajcie, że spotkania będą i są takie jak Wy – a jak dotąd było ciekawie, rodzinnie i inspirująco.

Let's Manage IT

Inicjatywa Let’s Manage IT została powołana do życia w 2014 roku. Jest ona odpowiedzią na Wasze potrzeby. To dzięki rozmowom z Wami uświadomiliśmy sobie, że szkolenia, egzaminy, certyfikaty, konsultacje dostępne na rynku są ważne, ale… to nie wszystko! Istotnym elementem podnoszenia kwalifikacji jest także wymiana wiedzy i doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk, zachęcanie do ciągłego doskonalenia swoich kwalifikacji oraz umożliwianie współpracy między instytucjami i firmami. Postanowiliśmy więc stworzyć okoliczności, które to umożliwią oraz zmotywują i zainspirują do działania. Celem Let’s Manage IT jest budowanie, rozwijanie i wspieranie ogólnopolskiej społeczności menedżerów i liderów IT – społeczności wyjątkowych, inspirujących i otwartych ludzi, którym umożliwiamy dzielenie się doświadczeniami w oparciu o najnowsze trendy i w luźnej atmosferze. Łącząc przekazywanie merytorycznej wiedzy z umożliwianiem wymiany doświadczeń, wspieramy i motywujemy menedżerów i liderów IT na drodze rozwoju – nie tylko własnego i swoich zespołów, ale także organizacji, a co za tym idzie – całej branży IT w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *