Lets Manage IT Night zadebiutowało w Katowicach!

Blog / Spotkania LMIT / Lets Manage IT Night zadebiutowało w Katowicach!

Pod koniec września w siedzibie ING Tech Poland w Katowicach odbyło się spotkanie, które było naszym pierwszym (i na pewno nie ostatnim) w tym mieście.

Na evencie pojawiło się 40 osób. To bardzo cieszy, biorąc pod uwagę nową lokalizację 🙂

Rozpoczął Krzysztof Kozakiewicz, który przywitał gości, opowiedział o społeczności i przedstawił naszą ideę w już siódmym z rzędu mieście.

Prelekcje wygłosili Mariusz Sosna i Piotr Kustra.

 

Mariusz poruszył temat zespołów transformacyjnych – od tych odgórnych – zarządzających, po oddolne, otwarte gildie. Podzielił się również wskazówkami z życia wziętymi – jego indywidualnymi odkryciami, sukcesami i porażkami w trakcie prób transformacji.

Ponadto, ciepło wypowiedział się o samym evencie:

„Zastanawiając się nad kondycją naszej lokalnej, śląskiej społeczności IT doszedłem do wniosku, że nie mamy zbyt wielu możliwości, by w gronie osób zarządzających IT móc poznać się nawzajem, porozmawiać, wymienić doświadczeniami lub, po ludzku, porozmawiać o pracy którą wykonujemy na co dzień. Let’s Manage IT Night wydał mi się świetną okazją aby sprawdzić, czy jest potencjał i chęć na tego typu dialog w naszej okolicy. Po pierwszym spotkaniu już wiem – super atmosfera, otwarci ludzie i chęci do rozmów pomimo późnej godziny. Będę dalej animował tego typu wydarzenia, ale teraz już wiem, że nie będę w nich sam. Do zobaczenia następnym razem!”

Kolejna prelekcja również dotyczyła serii inspirujących kwestii. Czym jest ucząca się organizacja? Co jest największym motywatorem pracownika? Czym właściwie jest wiedza? Na te między innymi pytania odpowiedział Piotr Kustra, który od lat dba o utrzymywanie kompetentnego i zmotywowanego zespołu wykorzystując do tego kontekst biznesowy.

Spotkanie standardowo zwieńczył networking na nowo przetartym, katowickim szlaku 🙂

Przede wszystkim – bardzo dziękujemy za tak gorące przyjęcie nas i aktywność w trakcie spotkania! Chcemy też przekazać wyrazy wdzięczności naszemu hostowi ING Tech Poland, oraz firmom Conlea i Dell EMC.  Widzimy się ponownie niebawem!

Let's Manage IT

Inicjatywa Let’s Manage IT została powołana do życia w 2014 roku. Jest ona odpowiedzią na Wasze potrzeby. To dzięki rozmowom z Wami uświadomiliśmy sobie, że szkolenia, egzaminy, certyfikaty, konsultacje dostępne na rynku są ważne, ale… to nie wszystko! Istotnym elementem podnoszenia kwalifikacji jest także wymiana wiedzy i doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk, zachęcanie do ciągłego doskonalenia swoich kwalifikacji oraz umożliwianie współpracy między instytucjami i firmami. Postanowiliśmy więc stworzyć okoliczności, które to umożliwią oraz zmotywują i zainspirują do działania. Celem Let’s Manage IT jest budowanie, rozwijanie i wspieranie ogólnopolskiej społeczności menedżerów i liderów IT – społeczności wyjątkowych, inspirujących i otwartych ludzi, którym umożliwiamy dzielenie się doświadczeniami w oparciu o najnowsze trendy i w luźnej atmosferze. Łącząc przekazywanie merytorycznej wiedzy z umożliwianiem wymiany doświadczeń, wspieramy i motywujemy menedżerów i liderów IT na drodze rozwoju – nie tylko własnego i swoich zespołów, ale także organizacji, a co za tym idzie – całej branży IT w Polsce.