Spotkanie Let’s Manage IT Night #55 za nami, ponownie w Krakowie!

Blog / Dobre praktyki / Spotkanie Let’s Manage IT Night #55 za nami, ponownie w Krakowie!

Uwaga, uwaga – frekwencja dobiła do stówy! A wszystko mocno zakręciło się wokół tematyki sportu. Jak sportowe strategie, relacje w zespołach i zwycięskie taktyki mogą znaleźć analogiczne odbicie w biznesie?

Tematem przewodnim było popełnianie błędów i związana z nimi motywacja.

Jakie korzyści można z nich wynieść? Wiadomo, że na błędach się uczymy, ale też pokazujemy innym, że jesteśmy aktywni i coś robimy. Nawet, jeśli nam coś nie wyjdzie na 100%, to jednak prezentujemy się jako osoby proaktywne. Poza tymi, błędami i pomyłkami warto się dzielić albo nawet chwalić. Dlaczego? Świecimy wtedy przykładem, jesteśmy jak zbudowana z potknięć latarnia nad trudnym do nawigacji morzem działania. Dzięki nam ktoś kiedyś może nie wpłynie na te same rafy. Będąc w awangardzie tych, którzy mogą się pomylić, przyczyniamy się do postępu i rozwoju swojego zespołu, branży, a w szerszej perspektywie – całej ludzkości. O ile oczywiście błąd nas nie zmiażdży – o tym między innymi mowa była na ostatnim krakowskim spotkaniu.

Gospodarzem było ABB w jednej ze swoich dwóch tamtejszych siedzib – na ulicy Pawiej.

Jak zwykle podczas spotkań panowała przyjemna atmosfera. Poczuliśmy się bardzo ciepło przyjęci i otoczeni opieką, wszystko było zorganizowane na tip-top (plus za owoce), stąd podwójne podziękowania przesyłamy zespołowi gospodarzy – ABB!

Naszym gościem specjalnym był Przemek Zakrzewski, juror w konkursie IT Manager of Tomorrow 2019 i 2018. Opowiedział zebranym, dlaczego warto wziąć udział w konkursie oraz o wartości bycia jurorem. Zachęcał do startu osoby, które przeprowadzają mniejsze lub większe transformacje w swoich organizacjach. Przekonywał, że ich wysiłek zasługuje na uznanie i może być inspiracją dla innych.

Pierwszym prelegentem, po otwarciu spotkania przez Krzysztofa Kozakiewicza z Let’s Manage IT, był Wojciech Zając z ABB. Opowiedział historię swojego zespołu – jak i dlaczego odeszły z niego aż (lub tylko) 23 osoby. Tomasz Kurowski z EPAM Systems, skupił się głównie na pracy z zespołem. Mówił o modelach tworzenia zespołów i zarządzania nimi.

Spory entuzjazm wzbudziło wystąpienie Wojciecha Liszki, sędziego koszykówki. Szczerze opowiedział o swoim największym i najpoważniejszym błędzie w karierze. W meczu o najwyższą stawkę z własnej winy podjął złą decyzję sędziowską i w konsekwencji wpłynął na wyniki meczu. W reakcji ludzi spotkał się z hejtem i pokazywał wpisy z portali społecznościowych. Mówił o tym jak się z tym czuł i jak go to dotknęło. Jednak opowiadał o tym dość zabawnie, ponieważ miał temat tego błędu przepracowany. Podzielił się radami, jak poradzić sobie z tego rodzaju wpadką i negatywną reakcją otoczenia.

Lean Coffee (luźno moderowana dyskusja na tematy podane przez uczestników) z dużą liczbą uczestników poprowadził Rafał Piekarz z Conlea.

Omówione tematy to: silosy w organizacji, różnica w przekazywaniu informacji zwrotnej pracownikom doświadczonym i młodym oraz czy dobrym rozwiązaniem jest, kiedy samoorganizujący się zespół Agile musi w kluczowych momentach czekać na podjęcie decyzji przez lidera. W tej ostatniej dyskusji pojawiły się głosy, że najpierw należy zapytać pracowników o dwie rzeczy. Po pierwsze, czy zdają sobie sprawę z tego, że pracują w takim zespole? Po drugie, czy zależy im na tego rodzaju samoorganizacji, czy jednak wolą twardszą rolę lidera?

Ankiety zebrane od uczestników potwierdzają, że kolejne spotkanie było sukcesem. Głosy te dają Fundacji sens codziennej pracy. A głosy, które proszą o więcej takich spotkań, napędzają nas do przekraczania kolejnych granic, żeby dawać Wam coraz więcej.

Let's Manage IT

Inicjatywa Let’s Manage IT została powołana do życia w 2014 roku. Jest ona odpowiedzią na Wasze potrzeby. To dzięki rozmowom z Wami uświadomiliśmy sobie, że szkolenia, egzaminy, certyfikaty, konsultacje dostępne na rynku są ważne, ale… to nie wszystko! Istotnym elementem podnoszenia kwalifikacji jest także wymiana wiedzy i doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk, zachęcanie do ciągłego doskonalenia swoich kwalifikacji oraz umożliwianie współpracy między instytucjami i firmami. Postanowiliśmy więc stworzyć okoliczności, które to umożliwią oraz zmotywują i zainspirują do działania. Celem Let’s Manage IT jest budowanie, rozwijanie i wspieranie ogólnopolskiej społeczności menedżerów i liderów IT – społeczności wyjątkowych, inspirujących i otwartych ludzi, którym umożliwiamy dzielenie się doświadczeniami w oparciu o najnowsze trendy i w luźnej atmosferze. Łącząc przekazywanie merytorycznej wiedzy z umożliwianiem wymiany doświadczeń, wspieramy i motywujemy menedżerów i liderów IT na drodze rozwoju – nie tylko własnego i swoich zespołów, ale także organizacji, a co za tym idzie – całej branży IT w Polsce.

2 thoughts on “Spotkanie Let’s Manage IT Night #55 za nami, ponownie w Krakowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *